قالب هلو المنتور Hello Elementor در سال ۲۰۱۹ در مخزن قالب‌های وردپرس قرار گرفت. این قالب را تیم اصلی المنتور منتشر کرد. این قالب رایگان است و سازگاری کامل با افزونه المنتور را داراست. این قالب وردپرس رایگان است و به سادگی می‌توانید همواره آن را از پیشخوان مدیریت وردپرس بروزرسانی کنید.

به دلیل محبوبیت بسیار بالای المنتور، این قالب به سرعت خود را در لیست محبوب‌ترین قالب‌های وردپرس قرار داد و تا به امروز بیشتر از ۱ میلیون نصب دارد. همچنین تیم توسعه دهنده به صورت مرتب در حال بروزرسانی این قالب هستند.

توجه بسیار مهم: عجولانه تصمیم گیری نکنید! قالب Hello Elementor یک قالب خالی است و برای کسانی که تسلط کامل و حرفه‌ای به المنتور دارند مناسب است! همچنین بهترین کارایی این قالب با المنتور پرو است. و از همه مهمتر اگر افزونه‌هایی مانند دیجیتس یا … دارید، ممکن است با این قالب سازگاری ۱۰۰ درصدی نداشته باشند! پس حتما قبل از تغییر قالب بکاپ از فایل‌ها و دیتابیس سایت بگیرید.

نمودار تعداد نصب این قالب در روز (منبع)

قالب Hello Elementor چیست؟

این قالب را برخی فارسی شده آن را سلام المنتور هم می‌گویند. این قالب یک قالب خالی است. وقتی شما آن را نصب کنید در واقع هیچ امکاناتی ندارد! و امکانات آن به کمک افزونه المنتور به وجود می‌آید. پس باید علاوه بر نصب این قالب، حتما افزونه المنتور را هم نصب کنید.

پس از رونمایی المنتور، قالب‌هایی مشابه هلو المنتور بیشتر شدند. مثلا قالب‌های Astra ، Neve و Generate Press هم مشابه هلو المنتور عمل می‌کنند. هیچ امکانی ندارند و با کمک صفحه ساز المنتور می‌توانید از آنها استفاده کنید.

این قالب‌ها هیچ امکانی ندارند چرا اینقدر محبوب هستند؟ دلیل محبوبیت این قالب‌ها سرعت بالای آنهاست. که البته سرعت بالای آنها اصلا هم عجیب نیست! شما یک قالب وردپرس بدون هیچ امکانی را در نظر بگیرید، خب قاعدتا وقتی هیچ امکانی وجود نداشته باشد تعداد درخواست‌ها بسیار پایینتر است و بالطبع سرعت قالب هم بیشتر است.

افزونه المنتور، افزونه سنگینی است و بهترین کارآیی آن با قالب‌هایی است که بسیار سبک و سریع باشند و قالب هلو المنتور یکی از آن قالب‌ها است.

تسلط کامل بر افزونه المنتور و بخش‌های مختلف آن

همانطور که گفتم این قالب هیچ امکانی ندارد. و امکانات آن با افزونه المنتور به وجود می‌آید. اگر تسلط کامل بر بخش‌های مختلف المنتور دارید، این قالب شما را اذیت نخواهد کرد. مثلا برای ساخت سربرگ و فوتر باید بر قسمت قالب‌های المنتور تسلط کافی داشته باشید.

اگر تازه کار هستید و تجربه زیادی از کار با المنتور و وردپرس ندارید، پیشنهاد می‌کنم ازین قالب استفاده نکنید. قالب‌های بسیار سریع و پر امکاناتی مانند قالب وودمارت وجود دارند که کار را برای شما بسیار ساده‌ می‌کنند. در واقع شما یک قالب با امکانات زیاد و سرعت بالا دارید.

از این قالب استفاده کنیم یا نه؟

این قالب همانطور که گفتیم، یک قالب رایگان است. در شرایطی که نمی‌خواهید هزینه‌ای برای قالب وردپرس کنید این قالب مناسب است. اما توجه داشته باشید، اگر این قالب را با نسخه رایگان المنتور استفاده کنید در طراحی به شدت محدود هستید. پس قالب هلو المنتور به همراه المنتور پرو بهتر است استفاده شود.

اگر می‌خواهید لندینگ پیج بسازید، این قالب می‌تواند گزینه مناسبی باشد. چون هم رایگان است و هم به سرعت می‌توانید المان‌های مد نظر خود را به کمک المنتور پیاده سازی کنید.

برای بهترین استفاده از این قالب باید حتما HTML ، CSS بلد باشید. در غیر این صورت محدود خواهید بود. همچنین بهتر است کار با توابع وردپرس و ساختار اصلی وردپرس را بلد باشید.

در واقع اگر بخواهیم خلاصه بگیم مزایای این قالب بسیار زیاد است، ولی برای توسعه دهندگان و افراد مسلط به وردپرس و المنتور! یعنی این افراد مشکل خاصی با این قالب نخواهند داشت. ولی این قالب کار را برای افراد تازه کار سخت می‌کند.

حتما از Child-Theme استفاده کنید

اگر این قالب را نصب کردید، حتما از پوسته فرزند آن استفاده کنید. هر تغییری در قالب می‌خواهید انجام دهید در child-theme انجام دهید. اگر از چایلد تم استفاده نکنید، پس از هر بروزرسانی تمام تغییراتی که در قالب انجاک داده‌اید از بین خواهد رفت.

پوسته فرزند یا Child-Theme این قالب در گیتهاب قرار داده شده است: دانلود child-theme قالب هلو المنتور

برای فروشگاه اینترنتی مناسب است؟

بر روی همه قالب‌های وردپرس می‌توانیم ووکامرس را نصب کنیم. تقریبا همه قالب‌های وردپرس ادعا می‌کنند که سازگاری کامل با ووکامرس را دارند. این قالب هم از این قانون مستثنی نیست. اما فروشگاه اینترنتی جوانب مختلفی دارد. مهم این نیست از چه قالبی استفاده می‌کنید! مهم این است برای فروشگاه اینترنتی خود چه امکاناتی نیاز دارید؟

قالب هلو المنتور، برای فروشگاه‌های اینترنتی بسیار کوچک شاید گزینه مناسبی باشد. البته اگر محصولات شما متغییر هستند (دارای سایز، رنگ و …)، من این قالب را پیشنهاد نمی‌کنم!

این قالب برای فروشگاههایی که قصد فروش محصولات ساده را دارند می‌تواند گزینه خوبی باشد. ولی یکی از بزرگترین معایب این است که شما در واقع هیچ امکاناتی ندارید و باید افزونه‌های مختلفی را نصب کنید. مثلا برای فیلتر محصولات در فروشگاه اینترنتی خود حتما باید افزونه نصب کنید. یا برای سرچ ایجکس همینطور و …

از همین رو اگر می‌خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید از قالبی استفاده کنید که اکثر امکانات مد نظر شما را دارا باشد تا افزونه‌های سایت شما کمتر باشد. قالب وودمارت یکی از آن قالب‌هاست.

چند ترفند ساده برای توسعه دهندگان

همانطور که گفتم، این قالب مناسب برای توسعه دهندگان است. در ادامه چند ترفند ساده برای قالب هلو المنتور را باهم بررسی می‌کنیم.

مخفی کردن عنوان‌های همه صفحات

برای اینکار ار فیلتر زیر باید استفاده کنید

hello_elementor_page_title

کد زیر را به فایل functions.php در چایلد تم اضافه کنید.

function ele_disable_page_title( $return ) {
   return false;
}
add_filter( 'hello_elementor_page_title', 'ele_disable_page_title' );

تغییر عنوان “نتایج جستجوی برای:” در صفحه نتایج جستجو

برای این کار قطعه کد زیر را به فایل functions.php در چایلد تم اصافه کنید.

add_filter( 'elementor/utils/get_the_archive_title','archive_callback' );
function archive_callback( $title ) {
 if ( is_search() ) { 
   return 'Your Custom Message Here: ' . get_search_query() ; 
 } 
   return $title; 
}

دانلود قالب Hello Elementor

قالب سلام المنتور را می‌توانید از مخزن اصلی وردپرس دانلود کنید.

دانلود قالب Hello Elementor در مخزن وردپرس