در این قسمت می‌خواهیم ورود به پیشخوان وردپرس به همراه معرفی آن را انجام دهیم. یکی از مزایای وردپرس که باعث شده این نرم افزار از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شود، پیشخوان مدیریت بسیار آسان و کاربردی آن است. شما از طریق این قسمت می‌توانید بدون نیاز به دانش برنامه نویسی سایت خود را مدیریت کنید. صفحات آن را ویرایش یا ایجاد کنید و بسیاری از امکانات را برای سایت خود ایجاد کنید.

در جلسات قبلی نصب وردپرس را آموختیم. در این قسمت از آموزش وردپرس می‌خواهیم ورود به پنل مدیریت وردپرس را آموزش دهیم.

نحوه ورود به پیشخوان وردپرس

آدرس پیش فرض ورود به مدیریت وردپرس YOURSITE.com/wp-admin است. با وارد کردن این آدرس می‌توانید به صفحه مربوط به مدیریت وردپرس هدایت شوید.

در این صفحه با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود که در هنگام نصب وردپرس تنظیم کرده‌اید می‌توانید به پنل مدیریت وارد شوید.

پس از وارد کردن مشخصات ورود به پنل مدیریت، وارد آن خواهید شد. پنل مدیریت وردپرس امکانات بسیار فراوانی دارد. در قسمت‌های بعدی آموزش به صورت عملی و قدم به قدم گزینه‌های پنل مدیریت را آموزش خواهیم داد. و شما با کمک این امکانات قادر خواهید بود به سادگی سایت خودتان را بسازید.

تغییر رمز ورود وردپرس

اگر به داشبورد وردپرس دسترسی دارید، تغییر رمز عبور بسیار ساده است. برای انجام این کار:

  • وارد پنل مدیریتی وردپرس خود شوید.
  • در منوی سمت چپ، بر روی “کاربران” > “شناسنامه” کلیک کنید.
  • به بخش تغییر رمز عبور بروید و رمز جدید را وارد کنید.

روش‌های دیگری هم برای تغییر رمز وردپرس وجود دارد. گاهی ممکن است شما دسترسی به پنل مدیریت وردپرس نداشته باشید. در مقاله تغییر رمز مدیریت وردپرس از طریق هاست، phpmyadmin  تمامی روش‌ها را آموزش داده‌ایم. شما می‌توانید این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

تغییر آدرس مدیریت وردپرس

وردپرس یک نرم‌افزار رایگان و متن باز است. به همین دلیل همه افراد می‌دانند که آدرس پیش فرض ورود به پنل مدیریت وردپرس چیست. این مسئله باعث می‌شود کار هکرها را ساده کند. البته که امنیت وردپرس بالاتر از این حرفهاست که به همین سادگی بشود به آن نفوذ کرد. ولی بهتر است آدرس ورود به پنل مدیریتی وردپرس را تغییر دهید. برای این کار ما از یک افزونه به نام WPS Hide Login استفاده می‌کنیم. با کمک این افزونه می‌توانید آدرس پنل مدیریت وردپرس را تغییر دهید.

اگر در لوکال هاست وردپرس را نصب کرده‌اید نیازی به نصب این افزونه نیست.

تنظیمات این افزونه بسیار ساده است. مطابق تصویر زیر دو فیلد وجود دارد:

  • آدرس ورود: آدرسی که از این به بعد قرار است جایگزین wp-admin باشد.
  • Redirection url: اگر کسی آدرس پیش فرض ورود به مدیریت وردپرس را وارد کرد به این صفحه هدایت خواهد شد.

امیدوارم این آموزش مورد استفاده همراهان همیشگی راهکارنت قرار گرفته باشد.