انواع روشهای طراحی سایت – راهنمای جامع طراحی وب سایت

روشهای طراحی سایت سایت مختلف است و هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارد. در این مقاله به صورت جامع آنها را توضیح داده ایم.

شما، بزرگترین سکوی فروش شما می‌تواند باشد. ما با رویکردی جدید در برخورد با کسب و کارهای آنلاین در ایران، توانسته‌ایم تا کنون به بیش از ۵۰ کسب و کار کوچک و بزرگ خدمات ارائه دهیم. ما بر این باوریم که صمیمیت، شفافیت و اعتماد مهمترین فاکتورهایی هستند که یک پروژه طراحی سایت را به موفقیت می‌رساند.

ما چالش‌ها، مشکلات و نیازهای شما را به خوبی درک می‌کنیم. با فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های بزرگ کار کردیم، تجربه پشتیبانی فروش چند هزارتایی در روز را داریم و تخصص کامل و کافی را در این زمینه کسب کردیم و این تخصص را به نفع شما استفاده خواهیم کرد.

قبل از هرچیزی این مهم را در نظر بگیرید: ورود به دنیای دیجیتال فقط به طراحی سایت وابسته نیست! سایت شما اولین قدم برای آنلاین سازی کسب و کارتان است. استاندارد بودن، حرفه‌ای بودن و تمیز بودن سایت شما تاثیر مستقیمی در مراحل بعدی دارد. سایت شما باید پویا باشد! اگر فقط می‌خواهید یک سایت داشته باشید و آن را رها کنید، اصلا سایت راه اندازی نکنید و سعی کنید بودجه خود را در پلتفرم‌های تبلیغی و شبکه‌های مجازی خرج کنید!!!

قبل از شروع باید بدانید

طراحی سایت

ما درک می‌کنیم که چه سوال‌های مهمی در ذهن شما وجود دارد و خود را موظف می‌دانیم خیلی شفاف به شما توضیح دهیم. قبل از هر چیزی شما باید بدانید که طراحی سایت به چه روش‌هایی انجام می‌شود. مزایا و معایب روش‌ها را بدانید. و متناسب با بودجه خود بهترین روش را انتخاب کنید. به صورت کلی شما به سه روش می‌توانید سایت خود را راه اندازی کنید:

 1. طراحی سایت با سیستم‌های مدیریت محتوا
 2. طراحی سایت به صورت برنامه نویسی
 3. طراحی سایت به کمک سایت‌ساز ها

هر یک از روش‌های بالا مزایا و معایبی دارد. از لحاظ قیمت متفاوت است. در ادامه به توضیح هر یک از روش‌ها پرداخته‌ایم.

طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت

وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست. سیستم‌های مدیریت محتوا نرم افزارهایی هستند که معمولا رایگان هستند. مانند وردپرس، پرستاشاپ و غیره. هسته مرکزی سایت شما از این سیستم‌ها استفاده می‌کند و فقط قالب سایت شما و امکانات بومی نظیر درگاه پرداخت، سامانه پیامکی و ... برنامه نویسی و تنظیم می‌شوند.

مقاله مرتبط: وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

مزایای طراحی سایت با وردپرس

 • هزینه ریالی کمتر
 • دارای امکانات بسیار زیاد
 • قابلیت ارتقای امکانات با هزینه کمتر
 • محدود نبودن به یک تیم طراح سایت
 • مناسب برای موتور جستجوگر گوگل
 • جامعه برنامه نویسی بین المللی و جهانی
 • به روزرسانی های مرتب نرم افزاری و امنیتی
 • آموزش‌های بسیار زیاد و رایگان
 • امکانات بومی رایگان (درگاه‌های پرداخت، سامانه پیامکی)

معایب طراحی سایت با وردپرس

برای اغلب کسب و کارهایی که می‌خواهند شروع به فعالیت کنند، به نظر ما بهترین انتخاب طراحی سایت با وردپرس است. ولی وردپرس معایبی هم دارد. بزرگترین عیب وردپرس، استفاده از این سیستم برای فروشگاه‌های خیلی پر فروش است.

بگذارید یک مثال بزنیم، ما در تجربه کاری خود طراحی سایت فروشگاهی را داریم که متعلق به یک اینفلئونسر اینستاگرام بود با ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار فالور. پیشنهاد ما برای فروشگاه اینترنتی ایشان برای شروع وردپرس بود. ما روی سایت وردپرس هیچ مشکلی نداشتیم تا زمانی که حجم سفارشات و حجم فروش خیلی بالا رفت. و تصمیم گرفتیم سیستم سایت ایشان را تغییر دهیم به پرستاشاپ. چون وردپرس خیلی عالی به سفارشات چند هزارتایی در روز پاسخ نمیداد.

پس بنا بر این وردپرس برای سایت‌هایی که قرار است خیلی فروش بالا و خیلی محصولات زیادی داشته باشند پیشنهاد نمی‌شود.

وردپرس برای مگا مارکت ها (فروشگاههای آنلاینی که چند ده هزار محصول دارند و روزانه چند هزار فروش دارند) توصیه نمی‌شود. این فروشگاه‌ها باید از سیستم پرستاشاپ استفاده کنند!

طراحی سایت به صورت برنامه نویسی

طراحی سایت به صورت برنامه نویسی

روش دیگر طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی به صورت برنامه نویسی است. در این روش سایت شما از صفر تا صد توسط برنامه نویسی می‌شود. ما بر این باوریم این نوع برای شروع کار اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

مزایای طراحی سایت به صورت برنامه نویسی

تنها مزایای این روش، برای کسب و کارها و سایت‌هایی ست که در واقع استارتاپی هستند. فرض کنید شما قصد راه اندازی یک سایت شبیه به دیوار را دارید. در این وقت شما حتما باید از این روش استفاده کنید تا بهترین بازدهی را داشته باشید.

معایب طراحی سایت به صورت برنامه نویسی

 • هزینه ریالی زیاد
 • امکانات بسیار محدود
 • ارتقای امکانات با هزینه زیاد
 • محدود بودن به یک تیم برنامه نویسی
 • برای موتورهای جستجوگر مناسب نیست

طراحی سایت به کمک سایت‌سازها

طراحی سایت به کمک سایت‌سازها

سایت‌سازها شرکت‌هایی هستند که از طریق آنها می‌توانید سایت خود را به سرعت راه اندازی کنید. در روش از باقی روش‌ها بسیار ارزان تر است. شما در واقع یک سایت از شرکت ارائه دهنده سایت‌ساز تحویل می‌گیرید و آن را اجاره می‌کنید. می‌توانید به صورت ماهانه یا سالانه اجاره کنید.

مزایای طراحی سایت به کمک سایت‌ساز ها

این روش برای سایت‌های فروشگاهی خیلی کوچک انتخاب مناسبی می‌تواند باشد. اما توجه کنید که در این روش امکانات بسیار بسیار محدود استت.

 • قیمت ارزان
 • مناسب برای فروشگاه‌های بسیار کوچک که فقط نیاز به سبد خرید دارند

معایب استفاده از سایت‌ساز‌ها

بزرگترین عیبی که سایت سازها دارند، امکانات به شدت محدود آنهاست. سایت‌سازها برای مصرف عمومی ساخته شده‌اند و امکانات عمومی و بسیار محدودی دارید.

 • برای سایت‌هایی که محصولات زیادی دارند پیشنهاد نمی‌شود
 • امکانات بسیار محدود
 • انتقال سایت به سیستم دیگر غیر ممکن
 • سرعت سایت معمولا پایین
 • سئوی سایت امکانات بسیار محدود
 • امکانات طراحی بسیار محدود

قیمت طراحی سایت

حالا که روش‌های مختلف طراحی سایت را متوجه شدید، هزینه طراحی سایت به چه شکل محاسبه می‌شود؟ در روش‌های مختلف قیمت طراحی سایت متفاوت است.

ما طراحی سایت به کمک وردپرس را معمولا پیشنهاد می‌دهیم.

با توجه به تجربه‌ای که ما در این ۱۵ سال داشتیم، اکثرا درخواست‌های طراحی سایت انتخاب معقولانه طراحی سایت با وردپرس است.

قیمت دهی طراحی سایت در هر مجموعه‌ای رابطه مستقیم با توانمندی، تخصص و زمانی که آن تیم برای شما صرف می‌کند دارد. استاندارد بودن، تمیز بودن کدها و مناسب بودن سایت شما برای تلفن‌های همراه مهمترین فاکتورهایی‌ست که ما به آنها توجه می‌کنیم.

طراحی سایت مشهد

تیم ما در مشهد است اما این به این معنی نیست که فقط با کسانی که در مشهد هستند کار می‌کنیم. اتفاقا اکثر تجربه‌های کاری ما با سایر استان‌ها مانند تهران، تبریز، خوزستان، اصفهان و ... بوده است.

تمام قراردادهای طراحی سایت ما به صورت دورکاری بسته می‌شود و افتخار می‌کنیم که تا به امروز توانسته‌ایم به بیش از ۵۰ کسب کار خدمات آنلاین ارائه دهیم.

پشتیبانی سایت به چه شکل است؟

ما بر این باوریم که طراحی سایت بدون پشتیبانی موثر منجر به شکست پروژه خواهد شد. ما شکست پروژه های طراحی سایتی که انجام می‌دهیم را برابر با شکست خودمان می‌دانیم! وقتی که ما نتوانیم پروژه‌ی آنلاین شما را به موفقیت برسانیم، آینده کاری خودمان را خدشه دار کردیم. همین رویکرد ما باعث شده امروز به مشتریانی همچون گونش کیدز، فیبو کیدز، هانی بیبی، چمدان اکولاک افتخار کنیم.

پشتیبانی سایت شما دو مورد است:

 1. نگهداری و پشتیبانی امکانات حال حاضری که سایت دارد
 2. ارتقای امکانات مورد نیاز در آینده

نگهداری و پشتیبانی سایت در تمام پروژه های ما، دو ماه اول رایگان است.

پشتیبانی موثر چیست؟

پشتیبانی موثر شامل تمام مواردی است که ما بدون دریافت هزینه به صورت مادام العمر به سایت‌های که طراحی می‌کنیم ارائه می‌دهیم.

این مدل پشتیبانی هیچ معیار و مقیاس مشخصی ندارد. این دقیقا همان تعهد کاری ماست و تمام تلاشی ست که می‌کنیم تا پروژه هایی که انجام می‌دهیم برای مشتریانمان سود آور باشد.

ارتباط کاری ما با مشتریانمان هیچ‌گاه قطع نمی‌شود. و همواره در کنار مشتریانمان هستیم، پیشنهاداتمان را در زمان‌های حساس می‌دهیم. و باهم رشد می‌کنیم.

ارتقای امکانات سایت

بعضی اوقات سایت ها نیاز به افزودن امکانات دارند. مثلا راه اندازی باشگاه مشتریان، تغییر دادن شیوه حمل و نقل و پست و ...

در این مواقع با توجه به حجم کاری که وجود دارد به صورت پروژه‌ای جداگانه قیمت دهی می‌شود و ارتقای امکانات انجام می‌شود. ما این توانمندی را داریم که هر ارتقایی که قابل پیاده سازی باشد برای شما انجام دهیم.

نمونه کارهای طراحی سایت ما

ما رویکردی جدید در برخورد با کسب و کارهای آنلاین را در ایران پیش گرفته‌ایم. ما بر این باوریم که صمیمیت، شفافیت و اعتماد مهمترین فاکتورهایی هستند که یک پروژه طراحی سایت را به موفقیت می‌رساند. همین رویکرد باعث شده است امروز به مشتریان خود افتخار کنیم.

مشاوره رایگان طراحی سایت

ما درک می‌کنیم که سئوال های بسیار زیادی در ذهن شما وجود دارد. از همین رو مشاوره در مجموعه ما به صورت رایگان انجام می‌شود. اگر شما می‌خواهید کسب و کار خود را آنلاین کنید و نیاز به کمک و مشاوره دارید، ما با آغوشی باز آماده این که تخصص خود را به نفع شما استفاده کنیم.

مشاوره فقط شامل عزیزانی که قصد طراحی سایت را دارند نمی‌شود. اگر شما در حال حاضر سایت دارید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا پیشرفت بیشتری داشته باشید.

برخی از کسب و کارهایی که به آن‌ها مشاوره دادیم:

انجمن گفتگوی راهکارنت

اگر سوالی در زمینه طراحی سایت و فروشگاه‌های اینترنتی، وردپرس، ووکامرس، قالب‌ها و افزونه‌ها، سئو و بهینه سازی سایت، مسائل مربوط به سرعت سرور و هاست و ... دارید می‌توانید در این بخش بیان کنید.

5 / 5. تعداد: 2

اولین رای با شما 🤩

عناوین این مقاله

Picture of کیان خراسانی

کیان خراسانی

هر آنچه برای مدیریت کسب و کار آنلاین خود نیاز دارید. مقالاتی پیرامون موضعات وردپرس، ووکامرس، پرستاشاپ. لطفا دیدگاه یا سوالات خود را در پایین همین صفحه برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در میان مقالات راهکارنت...
با ما حرف بزنید؛ خوش‌حال می‌شویم

ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

۰۹۳۸ ۶۵ ۶۰ ۲۰۰

همچنین می‌توانید اطلاعات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید. در سریع‌ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.