فهرست وردپرس چیست؟ در این قسمت از آموزش وردپرس می‌خواهیم باهم قسمت فهرست در وردپرس را بررسی کنیم. اگر شما بخواهید به سایتتان منو (فهرست) اضافه کنید باید از قسمت فهرست‌ها استفاده کنید.

با کمک قسمت فهرست‌ها در وردپرس می‌توانید آیتم جدید به فهرست سایت خود اضافه کنید و آن را مدیریت کنید. مدیریت فهرست در وردپرس مانند قسمت ابزارک‌ها در وردپرس به صورت drag & drop است و با چند کلیک ساده می‌توانید منوی سایت خود را ایجاد کنید.

امکانات و تنظیمات فهرست‌ها در وردپرس

تنظیمات و امکانات فهرست‌ها در وردپرس رابطه مستقیمی دارد با قالبی که انتخاب می‌کنید. به صورت پیش فرض در وردپرس قادر خواهید بود بینهایت فهرست ایجاد کنید. و آن‌ها را در قسمت‌های مختلف سایت به شکل ابزارک استفاده کنید.

من قبلا بارها به این نکته تاکید کردم که انتخاب قالب وردپرس از اهمیتی بالایی برخودار است. اگر قالب قدرتمندی انتخاب کرده باشید، امکانات فهرست‌های سایت شما را بیشتر می‌کند و شما خیلی ساده نیازهای خود را می‌توانید بر آورده کنید.

پیشنهاد من همواره قالب وودمارت وردپرس است. شما در قالب وودمارت قادر خواهید بودن فهرست موبایل جداگانه ایجاد کنید، به سادگی فهرست را در سٰربرگ وبسایت جا به جا کنید. مگامنو های زیبا بسیازید. منوی دسته بندی ایجاد کنید و …

ایجاد فهرست جدید در وردپرس

برای ایجاد یک فهرست یا منوی جدید در وردپرس پس از ورود به پنل مدیریت وردپرس و انتخاب گزینه نمایش > فهرست‌ها می‌توانید مانند تصویر زیر ابتدای روی گزینه “یک فهرست جدید بسازید” کلیک کنید.

سپس باید نام فهرست خود را وارد کنید و گزینه ایجاد فهرست را انتخاب کنید. توجه کنید در قسمت تنظیمات فهرست می‌توانید جایگاه فهرست را انتخاب کنید.

همچنین با فعال بودن گزینه “افزودن خودکار برگه‌های رده بالا به این فهرست” در صورتی که برگه جدیدی ایجاد کنید به صورت خودکار به این فهرست اضافه خواهد شد.

افزودن آیتم به فهرست وردپرس

پس از ایجاد یک فهرست در وردپرس نوبت به اضافه کردن آیتم‌های آن می‌رسد. برای این کار می‌توانید از باکس سمت راست (مطابق تصویر زیر) آیتم مورد نظر را انتخاب کنید سپس با کلیک بر روی “افزودن به فهرست” آیتم مورد نظر شما به فهرست اضافه می‌شود. فراموش نکنید حتما باید بعد از افزودن آیتم‌ها فهرست مورد نظر خود را به کمک “ذخیره فهرست” ذخیره کنید.

منوی تو در تو در وردپرس

اگر می‌خواهید منوی تو در تو ایجاد کنید می‌توانید با کشیدن و رها کردن آیتم‌های منو آنها را در زیر یکدیگر قرار دهید. برای درک بیشتر و بهتر این موضوع می‌توانید ویدئوی آموزشی بالای همین مقاله را مشاهده بفرمایید.

مدیریت جایگاه‌ها در فهرست وردپرس

هر قالب وردپرس جایگاه‌های مختلفی برای نمایش منو دارد. با استفاده از تب “مدیریت جایگاه‌ها” به سادگی می‌توانید جایگاه تمام فهرست‌های خود را مدیریت کنید.