دسته بندی محصولات در ووکامرس به شما کمک می‌کند تا محصولات خود را به سادگی طبقه بندی کنید. ایجاد دسته بندی‌های صحیح و اصولی باعث می‌شود مشتریان شما ساده تر محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. در این قسمت از مجموعه آموزش رایگان ووکامرس دسته بندی‌ محصولات در ووکامرس را توضیح خواهیم داد.

افزودن دسته بندی جدید در ووکامرس

افزودن دسته بندی در ووکامرس دقیقا مشابه به افزودن دسته بندی در وردپرس است. در مدیریت وردپرس به گزینه محصولات > دسته بندی‌ها مراجعه کنید.

در این صفحه دو قسمت وجود دارد. از طریق ستون سمت راست می‌توانید دسته بندی جدید اضافه کنید.

نام: عنوان دسته بندی خود را وارد کنید. مثلا: کیف

نامک: این گزینه مربوط به لینک دهی به این دسته بندی است. مثلا اگر برای دسته بندی کیف نامک را bag قرار دهید آدرس این دسته بندی به شکل yoursite.com/bag تعیین خواهد شد.

دسته اصلی: اگر بخواهید یک زیر دسته بندی ایجاد کنید باید دسته اصلی آن را انتخاب کنید. مثلا فرض کنید میخواهید کیف را زیر مجموعه دسته بندی محصولات چرمی قرار دهید. باید ابتدا یک دسته بندی به نام محصولات چرمی بسازید سپس دسته بندی کیف را در دسته اصلی محصولات چرمی قرار دهید.

توضیح: در این قسمت توضیحات مربوط به دسته بندی مورد نظر را می‌توانید وارد کنید.

نوع نمایش: شما می‌توانید تعیین کنید که در صفحه مربوط به این دسته بندی در سایت، آیا فقط محصولات نمایش داده شوند؟‌ آیا زیر دسته بندی‌های این دسته بندی نمایش داده شوند؟ یا هر دو باهم نمایش داده شوند؟

تصویر بند انگشتی: با کمک این گزینه یک تصویر برای دسته بندی مورد نظر انتخاب کنید.

و در ادامه گزینه افزودن دسته جدید را انتخاب کنید. به همین سادگی دسته بندی شما ایجاد شد.

ویرایش دسته بندی محصولات ووکامرس

برای ویرایش یک دسته بندی در ووکامرس باید از قسمت محصولات > دسته‌بندی‌ها اینکار را انجام دهیم. به تصویر زیر توجه کنید.

مطابق تصویر بالا، در این صفحه دو ستون وجود دارد. ستون سمت چپ مربوط به مدیریت دسته‌بندی‌های موجود است. اگر ماوس را نزدیک دسته بندی مورد نظر خود کنید، امکانات مدیریت را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب گزینه‌های موجود می‌توانید آن دسته بندی را مدیریت کنید.

نکته‌ای در مورد حذف دسته بندی ووکامرس

خیلی از کاربران نگران این هستند که با پاک کردن یک دسته بندی، محصولات آن دسته بندی هم حذف شود. نگران این مسئله نباشید، زمانی که یک دسته بندی را در ووکامرس حذف کنید، محصولات آن دسته بندی به صورت خودکار به دسته بندی پیش فرض ووکامرس منتقل خواهد شد.

تغییر دسته بندی یپش فرض ووکامرس

دسته بندی پیش فرض در ووکامرس “بدون دسته‌بندی” است. برای تغیر دسته بندی پیش فرض ووکامرس باید از گزینه زیر استفاده کنید. به همین سادگی.