محصولات در ووکامرس انواع مختلفی دارند. به کمک ووکامرس قادر هستید محصولات مختلفی را به فروش برسانید. این محصولات می‌توانید محصولات فیزیکی، ساده یا متغیر باشد. همچنین می‌توانید فایل‌های دیجیتال یا محصولات دانلودی به فروش برسانید. جالبتر اینکه شما قادر خواهید خدمات به فروش برسانید. در ادامه نگاهی به انواع محصول در ووکامرس خواهیم داشت.

نوع محصول را در ووکامرس در قسمت افزودن محصول جدید می‌توانید انتخاب کنید.

محصول ساده در ووکامرس

محصول ساده در ووکامرس، رایج‌ترین نوع محصول فیزیکی است. مثلا یک کتاب را در نظر بگیرید. کتاب یک محصول ساده است. این نوع محصولات ساده‌ترین تنظیمات را در ووکامرس دارند. به سادگی می‌توانید برای آن‌ها قیمت انتخاب کنید، موجودی را تنظیم کنید و شروع به فروش کنید.

محصول متغییر

محصول متغیر در ووکامرس، یک محصول فیزیکی است و این نوع محصولات تنظیمات مربوط به حمل و نقل و ارسال دارند. این نوع محصول ویژگی‌های مختلفی دارد. مثلا یک پیراهن مردانه که دارای رنگ‌ها و سایز‌های مختلفی است، یک محصول متغیر است. در واقع دارای متغیرهای مختلفی است.

محصول دانلودی

محصول دانلودی در ووکامرس یک محصول غیر فیزیکی است. تنظیمات مانند محدودیت دانلود، تاریخ انقضای دانلود و … دارند. فرض کنید می‌خواهیم کتاب الکترونیکی بفروشیم. در واقع فایل PDF می‌خواهیم بفروشیم. این یک محصول دانلودی است که خریدار پس از پرداخت مبلغ به لینک دانلود آن دسترسی پیدا خواهد کرد.

محصول مجازی

این نوع محصولات مشابه محصولات دانلودی هستند با این تفاوت که تنظیمات حمل و نقل را ندارند. فرض کنید می‌خواهید خدمات به فروش برسانید. مثلا مشاوره تلفنی ساعتی می‌خواهید بفروشید. باید نوع محصول را مجازی در نظر بگیرید.

محصول گروه بندی شده

محصولات گروه بندی شده در ووکامرس، به مجموعه‌ای از محصولات ساده می‌گویند. مثلا وقتی می‌خواهیم یک کتاب و خودکار را باهم به فروش برسانیم می‌توانیم یک محصول گروه بندی شده بسازیم و هر دوی این محصولات را در قالب یک محصول به فروش برسانیم.

محصول معرفی/خارجی

گاهی اوقات شما می‌خواهید یک محصول را در فروشگاه اینترنت خود معرفی کنید. در واقع شما فروشنده این محصول نیست و صرفا این محصول را می‌خواهید معرفی کنید. مثلا فرض کنید می‌خواهید همکاری در فروش دیجیکالا را کار کنید و روی یک محصول آن می‌خواهید کار کنید. در این مواقع شما می‌توانید از نوع محصول استفاده کنید.

در این روش شما می‌توانید تصویر، گالری تصویر، توضیحات و همه چیز را مشابه یه محصول دیگر در فروشگاه خود بسازید ولی فرقی که دارد لینک خرید آن را وارد می‌کنید. و کاربر برای خرید به لینکی که وارد کردید هدایت خواهد شد.