برچسب‌ها در ووکامرس این امکان را به شما می‌دهد که محصولات خود را ساماندهی کنید. اما فرق آن با دسته بندی‌ها در ووکامرس چیست؟ از نظر فنی برجسب‌ها و دسته‌بندی‌ها در ووکامرس یک نوع هستند. اما مسئله‌ای که آنها را متفاوت می‌کند، شیوه مختلف استفاده از آنهاست.

فرق برچسب و دسته بندی در ووکامرس

فرق اصلی بین برچسب و دسته بندی محصولات ووکامرس این است که دسته بندی‌های موضوع کلی محصولات را پوشش می‌دهند اما برچسب‌ها موضوعات مرتبط و جزئی‌تر هستند. با وارد کردن یک برچسب، یک صفحه آرشیو ساخته می‌شود. مثلا اگر سه محصول را برچسب “زمستانی” بزنید، یک صفحه در سایت شما ساخته می‌شود که این سه محصول در آن لیست می‌شود.

برای درک بهتر اجازه بدید یک مثال بزنیم. مثلا یک فروشگاه اینترنتی لباس را در نظر بگیرید. این فروشگاه یک دسته بندی به نام “لباس دخترانه” دارد. لباسهای دخترانه این فروشگاه در این دسته بندی قرار دارند. حالا فرض کنید یکی از محصولات با عنوان “دامن چین دار” در سایت وجود دارد. دسته بندی این محصول “لباس دخترانه” است و برچسب‌های آن می‌تواند “چین دار”، “تابستانی”، “نخ” باشد. توجه کنید ویژگی‌های جزئی تری را در برچسب‌ها قرار دادیم.

نکته قابل توجه این است که با ایجاد هر برچسب، یک صفحه در فروشگاه اینترنتی شما ایجاد می‌شود که محصولاتی که آن برچسب را دارند در این صفحه لیست می‌شوند (مشابه به هشتگ اینستاگرام). نکته مهم این است که شما نباید برچسب‌های متعددی ایجاد کنید و در برخی صفحات ایجاد شده فقط یک محصول وجود داشته باشد. باید سعی کنید تمیز و مرتب برچسب بزنید. مثلا ممکن است لینیکی بخواهید که در آن محصولات تابستانی لیست شده باشند. برای اینکار بهترین راهکار استفاده از برچسب‌هاست.

افزودن برچسب محصولات اجباری است؟

در ووکامرس افزودن برچسب اجباری نیست. اما پیشنهاد می‌کنم برای محصولات خود برچسب‌ اضافه کنید. اما توجه داشته باشید برچسب‌هایی سازمان یافته و مرتب. بین برچسب‌های مختلفی که ایجاد می‌کنید باید رابطه‌ای وجود داشته باشد.

افزودن برچسب در ووکامرس

افزودن برچسب محصولات در ووکامرس بسیار ساده است. در صفحه مربوط به افزودن محصول، بلوکی با عنوان برچسب محصولات وجود دارد. به سادگی در این قسمت می‌توانید برچسب‌های مد نظر خود را وارد کنید.

مدیریت برچسب‌ها در ووکامرس

برای مدیریت برچسب‌های سایت خود می‌توانید از طریق منوی محصولات > برچسب‌ها اقدام کنید. این صفحه دارای دو قسمت است. سمت راست برای افزودن برچسب جدید، و سمت چپ ویرایش یا حذف برچسب‌های موجود.