ویژگی محصولات در ووکامرس یکی دیگر از مجموعه امکاناتی است که از طریق آن می‌توانید محصولات خود را طبقه بندی کنید. این قسمت یکی از قسمت‌های مهم ووکامرس است. در واقع ویژگی محصولات جستجو در بین محصولات فروشگاه شما را برای کاربران بسیار ساده می‌کند.

انواع استفاده از ویژگی‌‌ها در ووکامرس

به صورت کلی به دو شکل شما می‌توانید از قسمت ویژگی‌ها در ووکامرس استفاده کنید. نوع اول در واقع شبیه به مشخصات فنی در دیجیکالاست. یعنی مدلی که فقط به صورت لیست وار ویژگی‌ها را نمایش می‌دهیم. مانند تصویر زیر:

نوع دیگری از ویژگی، ویژگی‌هایی هستند که بر روی قیمت محصولات تاثیر گذارند. یا ویژگی‌هایی که حتما باید در جزئیات سفارش قرار بگیرند. بگذارید با یک مثال توضیح دهیم. مثلا یک فروشگاه لباس را در نظر بگیرید. یک لباس دارای ویژگی “رنگبندی” و “سایز” است. ممکن است رنگ‌های مختلف قیمت مختلفی هم داشته باشد و ما حتما نیاز داریم بفهمیم که مشتری کدام رنگ را سفارش داده است. این نوع دیگری از ویژگی در ووکامرس است.

ایجاد ویژگی‌ها در ووکامرس

برای ایجاد ویژگی در ووکامرس از قسمت محصولات > ویژگی‌ها باید اقدام کنیم. در این صفحه مطابق تصویر زیر دو ستون وجود دارد. ستون سمت راست مربوط به افزودن ویژگی جدید است و ستون سمت چپ مربوط به مدیریت ویژگی‌ها.

همانطور که گفتیم برای افزودن یک ویژگی از ستون سمت راست این صفحه استفاده می‌کنیم.

نام: عنوان ویژگی مورد نظر را وارد کنید. مثلا رنگبندی

نامک: این گزینه مربوط به لینک‌دهی این ویژگی است. مثلا اگر مقدار را color قرار دهید این گزینه در لینک قرار خواهد گرفت.

بایگانی فعال شود: این گزینه را اگر فعال کنید، ویژگی‌های سایت شما لینک می‌شوند. و با کلیک کردن بر روی هر ویژگی تمام محصولاتی که آن ویژگی را دارند لیست می‌شوند.

مرتب‌سازی: با استفاده از این گزینه محل قرار گیری آن را می‌توانید تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنم این مورد را روی ترتیب مرسوم قرار دهید. در ترتیب مرسوم شما به سادگی می‌توانید ترتیب قرار گیری ویژگی‌ها را به صورت دستی تنظیم کنید.

به همین سادگی می‌توانید یک ویژگی جدید برای محصولات ایجاد کنید.

افزودن مقدار برای ویژگی‌ها در ووکامرس

تا اینجا ما توانستیم یک ویژگی بسازیم. فرض کنید ویژگی “رنگبندی” اضافه کردیم. حال چطور به این ویژگی مقدار اضافه کنیم؟ برای اینکار مطابق تصویر زیر عمل می‌کنیم:

سپس به سادگی می‌توانید بینهایت مقدار به ویژگی مد نظر خود اضافه کنید.